Festiwal Piosenki Patriotycznej Wolna Piosenka Maciejowice 02.05.2019

Festiwal Piosenki Patriotycznej

Stało się już to tradycją, że Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej – 2 maja, świętujemy mocnym, patriotycznym akcentem, biorąc udział w Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej pt. Wolna Piosenka, który odbywa się wMaciejowicach. W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III Amelia Pracz, która zaśpiewała piosenkę Serce w plecaku i tym wykonaniem wywalczyła sobie II miejsce na podium. Do występu Amelię przygotowała pani Małgorzata Granis. W starszej grupie wiekowej klas IV – VI wystąpiła Zuzanna Grzebalska, której piękne wykonanie piosenki Dziewczyna z granatem pozwoliło zająć I miejsce. W kategorii solistów klas VII, VIII i III gimnazjum naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Natalia Różańska, Julia Pracz z kl.VII oraz Monika Mirowska   z klasy VIII. Tutaj również triumfowaliśmy, ponieważ Julia Pracz cudownym wykonaniem pieśni Nie ma kraju wyśpiewała II miejsce.  W rywalizacji zespołowej Szóstoklasiści w składzie: Natalia Kosicka, Daniel Kosicki, Amelia Baran, Klaudia Makowska, Dominika Ukleja, Piotr Paszkowski, Karolina Paziewska, Marcin Mirowski prezentując piosenkę Niepodległa, zdobyli II miejsce. Za opiekę i przygotowanie uczniów w powyższych kategoriach odpowiedzialna była pani Joanna Mikulska. Gratulujemy wykonawcom talentu wokalnego i ducha patriotyzmu, życząc dalszych sukcesów.