Warsztaty profilaktyczne dla klas VI-VII 19.03.2019

W dniu 19.03.2019r. uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w warsztatach  o charakterze profilaktycznym.

Tematem zajęć w klasie VI odbywały się pod hasłem „CYBERBULLYING - MOWA NIENAWIŚCI. BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI!” Bezpieczeństwo w sieci to wyzwanie, z którym należy podjąć walkę. Współczesne pokolenie wychowywane jest w dobie powszechnie dostępnego Internetu. „Sieć” stała się dla współczesnych środowiskiem naturalnym, gdzie spędza się coraz więcej czasu. Zagrożenia w sieci istnieją i są bardzo realne, choć często bagatelizowane.

Po przeprowadzonych warsztatach uczniowie zgłębili ogólną wiedzę na temat hejtingu i przemocy w „sieci”, wzrosła ich wiedza na temat przyczyn i skutków cyberbullyingu. wsparcia osób pokrzywdzonych oraz bezpiecznego korzystania z Internetu.

Klasa VII zmierzyła się z problemem „MOBBINGU SZKOLNEGO”. Głównym celem warsztatów było uświadomienie uczniom czym jest mobbing w szkole i poza nią. Jednym z ważniejszych aspektów poruszanych na zajęciach było pobudzenie empatii oraz pokazanie co odczuwają osoby prześladowane.

Warsztaty przebiegły w miłej i sympatycznej atmosferze.W dniu 19.03.2019r. uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w warsztatach o charakterze profilaktycznym.

Po przeprowadzonych warsztatach uczniowie dowiedzieli się co to jest lobbing i jakie niebezpieczeństwa za sobą niesie. Zgłębili wiedzę na temat zachowań postrzeganych jako mobbing, uczyli się pozytywnych zachowań społecznych, empatii.

Warsztaty przebiegły w miłej i sympatycznej atmosferze.