Dzień Patrona 31.05.2019

Dzień Patrona 2019

Dzień 1 czerwca to podwójne święto w kalendarzu dla całej społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Samogoszczy. Oprócz wspaniałego Dnia Dziecka świętujemy rocznicę urodzin ks. Jana Twardowskiego -  Dzień Naszego Patrona. W tym roku uroczysta akademia z Tej okazji odbyła się w piątek 31.05.2019r. Uroczystość ta  zyskała ogromną wartość, ponieważ w świętowanie zostali zaangażowani wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami. Wspólnie stworzyliśmy przepiękną dekorację upamiętniającą Patrona. Obejrzeliśmy plakaty tematyczne uczniów klas I-IV, które zaprezentowały ks. Jana Twardowskiego jako Patrona Naszej Szkoły. Wszystkie prace ozdobiły wyjątkową scenografię akademii. Następnie zgłębiliśmy tajniki poezji ks. Twardowskiego. Klasy V –III gim. wraz z wychowawcami przygotowały prezentację utworów poetyckich zgodnie z wylosowanym motywem twórczości poety. Wybrane utwory dołączyły do Naszej dekoracji.  Klasy przedstawiły następujące motywy w twórczości Patrona : VA- Bóg, VB- Przyroda, VI – Miłość, VII – Życie, egzystencja, VII – Anioły, III gimnazjalna – Humor. Po wspaniałych prezentacjach nastąpiła zmiana członków Pocztu Sztandarowego. Uczniowie kl. VIII przekazali Sztandar młodszym kolegom z klasy VII. Uroczysta akademia w pełni upamiętniła Wielkiego Poetę Małych Słów  - Naszego Patrona. Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwały Panie – Joanna Mikulska, Magdalena Pokorska wraz z asystentami  - niezawodnymi uczniami klasy III gimnazjalnej – Patrycją Procek, Jakubem Sitkiem, Bartłomiejem Szopą, Mateuszem Dudką.