Spotkanie z poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

1 czerwca w Naszej Szkole to od lat podwójne święto dla społeczności uczniowskiej. Świętujemy Dzień Dziecka, świętujemy Dzień Patrona Szkoły – księdza Jana Twardowskiego. W tym roku w bardzo uroczysty sposób podsumowaliśmy także Ogólnopolski Projekt Baczyński, który jest realizowany w ramach 100. rocznicy urodzin poety. Uczniowie klasy VIIA i VIIB zaprezentowali utwory przedstawiciela pokolenia Kolumbów w nastrojowym zaciszu Biblioteki Szkolnej. Wydarzenie, otwarte przez panią dyrektor szkoły Mariolę Jakubczak, było wspaniałą ucztą dla ducha, która przeniosła Nas w realia życia ówczesnej rzeczywistości. Pamięć i zaduma zwieńczone żywym, czytanym słowem w pełni ukazały zaangażowanie uczniów w projekt. Nad przebiegiem wydarzenia czuwały panie uczące języka polskiego – Joanna Mikulska i Zofia Bąk.