Uroczyste pożegnanie klasy ósmej 2022/23

Coś się kończy, by coś mogło trwać – takie hasło przewodnie towarzyszyło uroczystości pożegnania ósmoklasistów, która odbyła się 15. 06. 2023r.
W doniosłym wydarzeniu uczestniczyli Pan Tomasz Kwiatkowski- wójt Gminy Maciejowice, Pani Beata Rulak – Fryc -zastępca wójta Gminy Maciejowice, Pan Sebastian Kieliszek- sekretarz Gminy Maciejowice, Ksiądz kanonik Bogusław Filipiuk- proboszcz Parafii Samogoszcz Pani Danuta Wojciechowska – kierownik GOPS w Maciejowicach, Pani Elżbieta Ostanek-Szczepanik- dyrektor GOK w Maciejowicach, Pani Barbara Makowska- dyrektor PSP w Samogoszczy, Pani wicedyrektor Joanna Mikulska, Pani Karolina Rybarczyk- przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Hanna Kurach skarbnik Rady Rodziców, Pani Marta Majsterek- sekretarz Rady Rodziców, Rada Pedagogiczna nauczyciele emeryci, Rodzice, uczniowie klas VII i VIII.
Na początek absolwenci przy wsparciu kl. VII zaprezentowali się w polonezie. Na podkreślenie zasługuje niezwykły kunszt układu tanecznego.
Następnie mogliśmy obejrzeć prezentację przypominającą najważniejsze wydarzenia z minionych lat szkolnych ósmoklasistów. Program artystyczny był pełen humoru i po raz kolejny pokazał zdolności aktorskie i taneczne uczniów.
Potem były podziękowania dla Pani dyrektor i wicedyrektor, wychowawczyni Bożeny Klimek oraz nauczycieli i Rodziców. Uczniowie kl. VII podziękowali kolegom za wspólnie spędzone lata w szkole, życzyli im powodzenia w nowych szkołach i wręczyli upominki. Pani dyrektor Barbara Makowska pogratulowała młodzieży przepięknego występu oraz życzyła podejmowania właściwych decyzji w dalszym życiu. Pan wójt Tomasz Kwiatkowski podkreślił, że przed uczniami otwiera się nowy rozdział życia, bardziej samodzielny i życzył powodzenia w nowych szkołach.
Tegorocznym absolwentom życzymy, aby dostali się do wymarzonych szkół i byli w nich tak aktywni jak w Samogoszczy oraz odnosili same sukcesy.